Archive for Luty 12th, 2012

Techniczne parametry

Aby móc poruszać się Rangerem 260 wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B lub B1. Jest on pojazdem dopuszczonym w Europie do przewożenia dwóch osób. W standardowym wyposażeniu oczywiście zawierają się dwa reflektory, dzięki którym umożliwione jest oświetlenie drogowe i mijania, dwa kierunkowskazy, lewy i prawy, dwa lusterka wsteczne, dwunastovoltowa bateria, tachometr, ale także dodatkowy podest na bagaż, który to umiejscowiony jest zarówno z przodu, jak i na tyle pojazdu. Oprócz tego, iż doskonale prezentuje się na drogach, Ranger jest także mocno funkcjonalny dla swojego kierowcy, jak i pasażera i zdecydowanie wart swojej ceny. Jest on stosunkowo dużym pojazdem i pewnie dlatego porównywany jest do gabarytów niedźwiedzia. Dzięki temu możliwe jest także w dodatkowym wyposażeniu zakupienie haka, jak i przeróżnych przyczep. Długość pojazdu wynosi 2096 milimetrów, szerokość 1170 milimetrów, natomiast wysokość dokładnie tyle samo, czyli 1170 milimetrów. Siedzenie quada znajduje się na wysokości 865 milimetrów. Jego waga, bez żadnego dodatkowego obciążenia, już wynosi 280 kilogramów. Read more »

Strażnik Ranger 260

Model ten jest zaliczany do jednych, z najsilniejszych, w przypadku pojazdów czterokołowych. Linhai Ranger 260 w większości przypadków dostępny jest w kolorach oliwkowo – zielonym, niebieskim lub czerwonym. Można go nabyć w Polsce za około 15 tysięcy złotych, co oznacza, iż jest to pojazd bardzo dobrej jakości. Określany jest słowami silny jak niedźwiedź. Posiada w sobie niebagatelny silnik, którego pojemność wynosi 260 ccm, natomiast oscyluje w granicach 18 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy wynosi 20 Nm, a wszystkie te właściwości oznaczają, iż jest on prawdziwym mustangiem wśród quadów na wszelkich drogach. Posiada w swoim wyposażeniu niezniszczalne, stalowe ramy, posiada automatyczną przekładnię biegów, posiada kardanowy napęd. Wszystko to sprawia, iż pojazd ten jest jedyny w swoim rodzaju i jest rewelacyjnym narzędziem dla wszystkich wielbicieli pojazdów, które mogą zabłysnąć na drogach dzięki swojej sile i efektownej mocy. Posiada spore gabaryty i właściwości, więc oprócz tego, że jest zauważalny i robi ciekawe wrażenie, doskonale nadaje się także do wszelkich prac w terenie, nawet rolniczych, czy też rekreacyjnych. Read more »

Parametry techniczne

Standardowe wyposażenie Yukona 150 to uliczne opony, ramy boczne, dwa reflektory zapewniające światła drogowe, jak i mijania, dwa lusterka i kierunkowskazy, zarówno lewy, jak i prawy, tachometr, bateria o mocy 12 Volt. Oprócz tego w pojeździe znaleźć można także podest na bagaż ulokowany na tyle quada, a także kratę ochronną, dzięki której możliwe jest uniknięcie poparzeń pochodzących z chłodnicy pojazdu. Quad ten w Europie dopuszczony jest do przewozu dwóch osób, a aby móc go prowadzić potrzebne jest posiadanie prawa jazdy kategorii B lub B1. Długość pojazdu to 1730 milimetrów, szerokość to 980 milimetrów, natomiast wysokość wynosi 1030 milimetrów. Z kolei wysokość siedzenia to 760 milimetrów. Pojazd ten, kiedy nie jest obciążony żadnymi, dodatkowymi obciążeniami, waży 171 kilogramów. Osiąga on maksymalną prędkość 65 kilometrów na godzinę, posiada stalowe ramy. Jego silnik jest jednocylindryczny i czterosuwowy. Chłodzenie silnika odbywa się za pomocą powietrza lub też cieczy. Sama pojemność silnika wynosi 149,5 ccm. Prześwit wynosi 57,4 x 57,8 milimetrów. Kompresja to 9,7 : 1. Read more »

Yukon 150 i jego właściwości

Rewelacyjny wygląd i perfekcyjne dopracowanie każdego szczegółu charakteryzuje quada E-TON Yukon 150 w środowisku innych, czterokołowców. Najczęściej można go spotkać w kolorach srebrny metalik, zielony, czerwony lub też niebieski. W Polsce można go kupić w cenie około 12 tysięcy złotych, która to jest stosunkowo niska w porównaniu z możliwościami, jakie pojazd ten posiada. Porusza się po drogach lokalnych, a także terenach trudno dostępnych niezwykle zwinnie, sprawnie i szybko. Odbywa się to dzięki temu, iż posiada on bardzo silne i zwinne koła z tyłu pojazdu, które bez najmniejszego problemu pokonują wszelkie dziury, a także wyboje które pojawią się na jego drodze. Będzie doskonałym rozwiązaniem na ulice miejskie, tuż po skończonej zimie, kiedy w drogach asfaltowych znajduje się mnóstwo dziur. Oprócz tego posiada także spory podest na bagaż, dzięki czemu jest także bardzo funkcjonalny Read more »

Parametry techniczne

Quad ten posiada automatyczną skrzynię biegów z dodatkowym biegiem wstecznym, analogicznie do tego nie osiąga specjalnie dużej mocy silnika, a w związku z tym, świetnie nadaje się jako pierwszy quad dla osób zaczynający dopiero przygodę z nimi. Nie dość, że jest elegancki, zapewnia także bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i jego pasażerowi. W swoim standardowym wyposażeniu zawiera ramy boczne, a także uliczne opony i reflektory zapewniające oświetlenie mijania i drogowe. Oprócz tego są też dwa lusterka, kierunkowskazy lewy i prawy, a także bateria dwunastovoltowa, tachometr, chłodnica olejowa ze specjalną osłoną przed poparzeniami, jak również reling. Quad ten jest dopuszczony w Europie do przewozu dwóch osób, natomiast, aby móc go legalnie prowadzić, wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B lub B1. Jego długość wynosi 1730 milimetrów, szerokość 980 milimetrów, natomiast wysokość 1030 milimetrów. W przypadku siedzenia wysokość to 760 milimetrów. Waga quada, bez żadnych dodatkowych obciążeń wynosi 171 kilogramów. Read more »

Quad E-TON 150

Bardzo ekskluzywny i dobrze wyglądający quad. E-TON Viper 150 najczęściej dostępny jest w kolorze czarno – żółtym lub też czarno – srebrnym. W Polsce jego cena oscyluje w granicach 13 tysięcy złotych, jednakże ten model jak najbardziej jest jej wart. Za dodatkową dopłatą możliwe jest także dokupienie do niego przedniej, rurowej osłony, a także bocznych ram. Posiada konstrukcję, która bazuje na Yukonie, a jego wygląd zwraca na siebie szczególną uwagę. Viper 150 posiada doskonale skonstruowane podwozie, w połączeniu z konstrukcją Yukona daje to rewelacyjny produkt o bardzo dobrej jakości. Model ten posiada w swoim wyposażeniu nowość, mianowicie hydrauliczne hamulce, dzięki czemu jest jednym z najbardziej pożądanych na rynku pojazdów czterokołowych. Biorąc pod uwagę wysoką jakość, którą model ten oferuje, jego cena nie jest specjalnie wygórowana i zdecydowanie wyróżnia go na tle pozostałych, konkurencyjnych quadów. Model posiada szerokie podesty na stopy, które są bardzo przydatne podczas jazdy we dwoje, zapewniając jej komfort obojgu uczestnikom. Read more »

Techniczne parametry

W swoim standardowym wyposażeniu Quadzilla 100 posiada oczywiście uliczne opony, także ramy boczne, dwa reflektory zapewniające zarówno światła mijania jak i drogowe, dwa lusterka, dwa kierunkowskazy, tachometr i baterię o mocy 12 Volt. Pojazd ten dopuszczony jest w Europie do jazdy dla dwóch osób, a żeby go prowadzić potrzebne jest posiadanie prawa jazdy kategorii B lub B1. W Quadzilii 100 dźwignia przekładni automatycznej znajduje się w dość nietypowym miejscu, mianowicie nisko, z jednego boku. Jednakże jest tak sprytnie umieszczona, że w żadnym wypadku nie przeszkadza w żaden sposób podczas jazdy, dla kierowcy. Długość quada wynosi 1600 milimetrów, szerokość 980 milimetrów, natomiast wysokość 980 milimetrów. W przypadku wysokości siedziska jest to 720 milimetrów. Waga własna Quadzilli to 136 kilogramów, więc jest on stosunkowo lekkim pojazdem, dzięki czemu sprawnie i zwinnie porusza się po terenach trudno dostępnych dla innych, większych pojazdów. Jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 60 kilometrów na godzinę, Read more »

Quadzilla X 100

Powyższy model jest stosunkowo tani i najczęściej występuje w kolorach niebieskim i czarnym. W Polsce można go kupić za mniej więcej 9 tysięcy złotych. Jest fantastycznym sprzętem w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z quadami i właśnie z myślą o początkujących uczestnikach został skonstruowany. Określany jest czasem, jako niższa klasa SMC Stinger. Posiada zaledwie dwusuwowy silnik, jednakże jak na takie parametry, sam model pojazdu prezentuje się bardzo ciekawie i zacnie. Okazuje się, iż Quadzilla 100 jest pojazdem wielofunkcyjnym, który doskonale nadaje się do jeżdżenia po drogach lokalnych w codziennym użytkowaniu, ponieważ jest w stanie rozwinąć prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Posiada on automatyczną przekładnie biegów wraz z biegiem wstecznym, co tylko podnosi jego atrakcyjność w przypadku przeznaczenia pojazdu dla osób początkujących. Nawet, kiedy mają z niego korzystać dwie osoby na raz. Ramy boczne są bardzo dobrze zarówno wykończone, jak i wyposażone, co tym bardziej jest dużym atutem pojazdu, biorąc pod uwagę jego niską cenę. Read more »

Techniczne parametry

Quadzilla 170 w swoim standardowym wyposażeniu posiada także reflektory, które dają oświetlenie zarówno drogowe, jak i mijania, opony uliczne, dwa lusterka wsteczne, dwa kierunkowskazy i jak większość czterokołowców, tachometr i baterię 12 Volt. Pojazd jest w Europie dopuszczony do jazdy dwóch osób. Aby móc się poruszać pojazdem konieczne jest posiadanie prawa jazdy kategorii B lub B1. Długość quada wynosi 1650 milimetrów, szerokość 1030 milimetrów, a wysokość 1050 milimetrów. Wysokość siedzenia pojazdu to 840 milimetrów. Jego własna waga to 160 kilogramów. Maksymalna prędkość, jaką Quadzilla może osiągnąć wynosi 74 kilometry na godzinę. Posiada ona stalowe ramy. Jej silnik jest czterosuwowy i jednocylindrowy, a jego chłodzenie odbywa się za pomocą powietrza. Całkowita pojemność silnika pojazdu to 164,5 ccm, natomiast kompresja wynosi 10.1 : 1. Maksymalny moment obrotowy odbywa się 12,7 Nm / 6000 rpm. Moc, jaką maksymalnie Quadzilla może osiągnąć wynosi 13,5 koni mechanicznych na 9,8 kW. Zapłon pojazdu jest elektroniczny C.D.I. Napęd odbywa się za pomocą łańcucha i jest na tylną oś quada. Skrzynia biegów jest pięciobiegowa i funkcjonuje za pomocą nożnej przekładni. Read more »

Quadzilla podbija tereny trudne

Tą ciekawą nazwą określony jest quad SMC Quadzilla 170, który to w większości wypadków można spotkać w kolorach czerwonym, niebieskim, żółtym, a także czarnym, w zależności od upodobań kupców. W Polsce kosztuje on około 10,5 tysiąca złotych. Identyczną budowę pojazdu można także znaleźć w innych rodzajach, mianowicie: Barossa Stinger, Skyhawk, Ram, Kreidler Mustang, a także Magna, czy też Cheetah. Ten model, czyli 170, nazywany jest przez producentów młodszym bratem modelu Stinger 250, który to jest zdecydowanie mocniejszy w swojej mocy, ponieważ posiada aż 18 koni mechanicznych. Jeśli chodzi o całościową budowę zarówno podwozia, ram, jak i całej reszty wyposażenia, niewiele różni się od pojazdu, na którym jego stworzenie było pierwotnie wzorowane. Różni się tym, iż silnik modelu 170 jest jednocylindrowy, a najwyższa moc, jaką może osiągnąć, wynosi 14 Koni Mechanicznych. Jest to podyktowane ceną, która jest zdecydowanie niższa, niż wiele innych modeli, czym rekompensowana jest także niższa moc silnika, jak również jego nieco głośniejsza praca, niż w przypadku innych pojazdów, co trzeba mieć na uwadze, w przypadku leśnych wycieczek i wymaganej tam ciszy. Read more »